Jak udostępniać posty tylko wybranym osobom na Facebooku – poradnik

Jak udostępniać posty tylko wybranym osobom na Facebooku – poradnik

Facebook oferuje wiele możliwości dostosowania prywatności postów, w tym opcję udostępniania postów tylko wybranym osobom. Dzięki temu możemy kontrolować, kto ma dostęp do naszych treści i utrzymać prywatność naszych danych. W poniższym poradniku wyjaśnimy, jak skorzystać z tej funkcji i jak ją skonfigurować.

Krok 1: Tworzenie posta

Po zalogowaniu się na swoje konto na Facebooku należy przejść do zakładki „Twój profil” i wybrać opcję „Stwórz post”. Następnie możemy napisać treść posta, dodać zdjęcia lub filmy i przygotować treść do udostępnienia wybranym osobom.

Krok 2: Ustawienia prywatności

Podczas tworzenia posta, w dolnym lewym rogu mamy możliwość wyboru widoczności posta. Po kliknięciu na ikonę oznaczoną „Publiczny” możemy wybrać opcję „Dostosuj”. W kolejnym okienku mamy możliwość wpisania nazw użytkowników, którym chcemy udostępnić post.

Krok 3: Wybór osób

Po wybraniu opcji „Dostosuj” należy wpisać nazwy użytkowników, którym chcemy udostępnić post. Możemy wprowadzić nazwy osób indywidualnie lub skorzystać z listy znajomych. Po wpisaniu nazwy osoby, która ma mieć dostęp do posta, należy kliknąć „Zapisz”.

Krok 4: Publikacja posta

Po skonfigurowaniu ustawień prywatności i wybraniu osób, które mają mieć dostęp do posta, można opublikować treść. Po kliknięciu przycisku „Opublikuj” post zostanie udostępniony tylko wybranym osobom, których nazwy wpisaliśmy wcześniej.

Zastosowanie powyższych kroków pozwoli nam na kontrolę dostępu do naszych postów na Facebooku. Dzięki temu możemy utrzymać prywatność naszych treści i udostępniać je tylko wybranej grupie osób.

Udostępnij

Popularne Wpisy

Tagi