Jak Coca Cola stała się najpopularniejszym napojem na świecie

Jak Coca Cola stała się najpopularniejszym napojem na świecie

Historia Coca Coli

Coca Cola swoją historię rozpoczęła na początku lat 90. XIX wieku, kiedy John Pemberton, farmaceuta z Atlanty, wynalazł napój, który miał działać jak lek na ból głowy i nudności. Napój zawierał między innymi ekstrakt z liści koki oraz orzechów kola. Nazwano go Coca Cola. W 1892 roku powstała pierwsza fabryka Coca Coli, która produkowała około 400 butelek dziennie. W 1919 roku firma została sprzedana za 25 milionów dolarów.

Receptura i smak Coca Coli

Receptura Coca Coli była zmieniana kilka razy na przestrzeni lat, jednak od 1985 roku jest stała. Napój składa się z wody gazowanej, cukru, karmelu, kwasu fosforowego, naturalnych aromatów, kofeiny oraz ekstraktu z liści koki. Coca Cola ma charakterystyczny smak słodko-kwaśny, który jest rozpoznawalny na całym świecie.

Kampanie reklamowe Coca Coli

Coca Cola od samego początku stawiała na marketing i promocję. W latach 50. XX wieku powstały pierwsze telewizyjne reklamy Coca Coli, które szybko zyskały popularność. W 1971 roku powstała jedna z najbardziej znanych reklam Coca Coli, która została zaprojektowana przez agencję reklamową McCann Erickson. Reklama przedstawiała ludzi różnych ras i narodowości, którzy śpiewali piosenkę „I’d Like to Teach the World to Sing (In Perfect Harmony)”. Kampanie reklamowe Coca Coli zawsze były innowacyjne i zgodne z duchem czasu.

Najlepiej sprzedający się napój na świecie

Dziś Coca Cola jest najlepiej sprzedającym się napojem na świecie. Firma ma swoje oddziały w ponad 200 krajach, a jej logo jest rozpoznawalne na całym globie. Coca Cola to nie tylko napój, ale również marka, która kojarzy się z młodością, radością i dobrymi emocjami. Dzięki takiej marce Coca Coli udało się zyskać ogromną popularność i lojalnych klientów na całym świecie.

Udostępnij

Popularne Wpisy

Tagi